פרופיל
משרד

מיכל ליבנה אדריכלות ועיצוב

MLG  הינו משרד אדריכלות ועיצוב הנותן מענה למגוון רחב של פרויקטים אדריכליים ברחבי הארץ, מרמת התב"ע ועד רמת עיצוב הפנים.
למשרד ניסיון רב בעבודה מול גופים גדולים, ציבוריים ומסחריים, התמודדות עם סטנדרטים מגוונים של תכנון, דרישות תקציביות שונות וקידום הפרויקטים מול ועדות שונות. המשרד מתמחה בהתאמת פרוגרמות וסטנדרטים למצבים שונים, הן בתהליך התכנון והן בשלבי הביצוע; בהתאמת מבנה לאתר ובהתאמת פרוגרמה חדשה למבנה קיים. כמו כן, נושאים כגון ניהול צוות יועצים בתהליך התכנון,  התאמת התכנון לדרישות תקציביות ומתן מענה לשינויים ודרישות העולים במהלך הביצוע (כולל ביצוע שיפוצים והתאמות במבנה הפעיל במהלך השיפוץ), נענים ומטופלים ע"י צוות המשרד בכל פרויקט, עד לפתרונם המלא.
העבודה מול הלקוח מאופיינת בגמישות מחשבתית, זריזות במתן מענה ותוצרים והקפדה על מקצועיות, הן בשלבי התכנון והן בשלבי הביצוע, תוך שמירה על רצונותיו של הלקוח, התחשבות בחוקים ותקנות, בנתוני השטח ובתקציב הפרויקט.
צוות המשרד הינו בעל ניסיון רב שנים, ולפיכך כל פרויקט זוכה להתייחסות כוללת בכל תחומי התכנון והעיצוב, מרמת השתלבות הבניין בסביבתו ועד רמת פרטי הפנים והריהוט במבנה.
בין לקוחות המשרד נמנים:
"סופר-פארם" ישראל, נמל חיפה, חברת סקאל, קבוצת זאבי, אפריקה-ישראל, בית חולים "אלישע" בחיפה, החברה הממשלתית לתיירות, הרשות להכשרה ימית, חברת אשדר, שפיר הנדסה וכן לקוחות פרטיים רבים מתחומי המסחר, המשרדים והמגורים.
בין היתר נעשו ונעשות במשרד עבודות מול רשות שדות התעופה, חברת הנמלים, משרד הבריאות, משרד התיירות, משרד התחבורה, חברות הספנות ועוד.

חזון

"IF YOU CAN DREAM IT, YOU CAN DO IT"


  • לממש בצורה, חומר וצבע חלומות של אנשים.

  • לתת לחלל את הצורה המותאמת לצרכים של אנשים ואת המראה והעיצוב התואם לטעמם.

  • לתת ביטוי מוחשי לאלמנטים מופשטים כמו אור, תנועה, קצב ומקצב, רגשות ומחשבות בתכנון ועיצוב הסביבה והחלל.

Walt Disney

מתודולוגיית עבודה

"IT'S KIND OF FUN TO DO THE IMPOSSIBLE"

"You can design and create and build the most wonderful place in the world,
but it takes people to make the dream a reality".


ארכיטקטורה זה מקצוע פרקטי, פונקציונלי – אנשים צריכים לחיות בבניינים, לעבוד בהם. בניינים צריכים לתפקד עשרות ומאות שנים, להתאים לשימוש שלהם, להשתנות בהתאם לתקופה ולהתקדמות הטכנולוגית ולהיראות טוב גם לאחר תקופה ארוכה של שימוש, הן מבחינת העיצוב והמראה והן מבחינה תפעולית. יפה או לא יפה זה עניין של טעם אישי, של תקופה, של אופנה ולכן השאלה הנכונה היא האם הבניין והסביבה הבנויה מתוכננים נכון ומעוצבים נכון, לפי כללי תכנון ועיצוב אוניברסליים ועל-זמניים.


במהלך עבודה על פרויקט אני מנסה לשלב בין הצרכים הפונקציונליים והפיזיים ובין החזון, החלום והטעם של הלקוח, תוך התחשבות בתנאים והדרישות של הסביבה – חוקים, תקנות, הבניינים הקיימים, תקציב, לוחות זמנים – ובכללים של תכנון ועיצוב נכון. התהליך הינו דו-שיח ונעשה בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח, לכל אורכו, עד לקבלת התוצאה הסופית, שהיא המימוש הפיזי של החלום, הרצון, הצרכים והיכולות של הלקוח, יחד עם המחשבה על האנשים שישתמשו בבניין ויתפעלו אותו לאורך זמן.

Walt Disney
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום